اپلیکیشن زبان

آیا می‌خواهید زبان دوم یاد بگیرید؟ با در نظر گرفتن اپلیکیشن‌های فراوانی که برای این منظور طراحی شده‌اند، دیگر یادگیری زبان کار دشواری نیست. چه در حال برنامه‌ریزی یک سفر هیجان‌انگیز به خارج از کشور هستید یا می‌خواهید زمان استراحت خود را صرف انجام کاری غنی کنید، یک اپلیکیشن زبان می‌تواند به شما کمک کند دایره لغات خود را بسازید، گرامر مناسب را یاد بگیرید و در نهایت از طریق درس‌هایی که هضم آن‌ها آسان است، بر یک زبان دیگر مسلط شوید.

در مقایسه با آموزش رسمی یا تدریس خصوصی با یک متخصص زبان، اپلیکیشن‌های زبان بسیار بصرفه هستند. بسیاری از آن‌ها دارای قابلیت تشخیص گفتار هستند که برای اطمینان از تلفظ صحیح شما کلیدی است. برخی دیگر چندین گزینه زبان را ارائه می‌دهند، که برای وقتی که می‌خواهید چندین زبان را یاد بگیرید ایده‌آل می‌باشد.

در این مطلب به بررسی سه مورد از بهترین اپلیکیشن‌های زبان خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

بهترین اپلیکیشن زبان برای یک تجربه آنلاین مشابه مدرسه: استپ

طرح مینیمالیستی اپلیکیشن زبان استپ به جلوگیری از خسته‌کننده شدن زبان جدید کمک می‌کند. هر درس شما در ترجمه‌ها راهنمایی نموده و شامل مجموعه متنوعی از کلمات یا عبارات، تصاویر رسمی یا غیر رسمی است. اگر از شما بخواهد که املای عبارات را بنویسید، حروف را خودش به شما می‌دهد.

همچنین می‌توانید کلمات جدیدی را که یاد می‌گیرید، در مکالمات رایج گوش دهید (اگر می‌خواهید صدا را روشن کنید)، عبارات را تکرار نموده، و درباره گروه‌های فعل بیشتر بدانید. درس‌های زبان آن به راحتی می‌توانند روزانه استفاده شوند؛ چه در حال قدم زدن، قبل از خواب یا در زمان استراحت ناهار باشید.

بهترین نرم افزار زبان برای به خاطر سپردن عبارات خاص: Mondly

Mondly یک اپلیکیشن زبان سرگرم‌کننده و رنگارنگ است که دارای ویژگی‌های متعددی می‌باشد. حتی اگر مشترک Premium این اپلیکیشن نباشید، می‌توانید از این ویژگی‌ها بهره ببرید. برای مثال اگر روی افعال ضربه بزنید، صرف آن با ضمیرهای مختلف را به شما نشان می‌دهد. این برنامه تصاویر، ترجمه‌ها و کمک‌های شنیداری را برای کمک به سبک یادگیری خاص شما ارائه می‌دهد.

مربی صوتی آن کلمات و عبارات را به روشی نسبتاً آهنگین تلفظ می‌کند که یادآوری آن‌ها را آسان‌تر می‌سازد.

 

بهترین اپلیکیشن برای یادگیری چندین زبان: دولینگو

احتمالا شما هم از رابط رنگارنگ برنامه و تمرینات کوتاه و شبیه بازی دولینگو لذت خواهید برد. این برنامه محدودیت ندارد و می‌توانید با آن چند زبان را همزمان یاد بگیرید (اما بهترین حالت این است که هر بار دو زبان را انتخاب کنید).

حتی اگر با رسیدن به یک سطح بالاتر، بر زبان تسلط پیدا کرده باشید، اگر به طور مداوم اصول اولیه آن را مرور نکنید همچنان ممکن است برخی از آن‌ها را از یاد ببرید. برای اطمینان از فراموش نکردن اصول اولیه، اپلیکیشن زبان دولینگو این امکان را در اختیار شما می‌گذارد که حتی در سطح‌های بالاتر دوباره به اصول اولیه برگردید.

ویژگی “streak” آن نیز به شما انگیزه می‌دهد تا با پیگیری تعداد روزهایی که صرف یادگیری زبان کرده‌اید، به راه خود ادامه دهید.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی چند اپلیکیشن زبان برتر پرداختیم که با کمک آن‌ها، می‌توانید زبان‌های دیگر را یاد بگیرید و دانش زبانی خود را گسترش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست