در این مقاله به سوالاتی از قبیل ” آزمون EPT چیست ” و ” چه مراحلی دارد ” صحبت می کنیم، پس با ما همراه شوید. EPT یا English Proficiency Test برای آن دسته از افرادی است که مدرک بین‌المللی با نمره‌ی تعیین شده توسط دانشگاه را ندارند و مباید نمره‌ی قبولی در آزمون EPT را به عنوان جایگزین آن نمره، جهت ورود به دوره دکتری(phd)  دانشگاه کسب نمایند.

سیستم نمره‌دهی در آزمون EPT

آزمون (EPT) هم مانند تمامی آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی دارای نمره قبولی مشروط و مردود است. حداکثر نمره در آزمون (EPT) صد نمره می باشد که در سه مهارت: واژگان Vocabulary ، گرامر و درک مطلب گنجانده شده است.

این 100 نمره به صورت زیر در سوالات این آزمون پخش شده است:

واژگان ۲۵ تست

این قسمت در آزمون EPT شامل ۲۵ سوال می باشد که به‌صورت چهارگزینه‌ای، شرکت کنندگان را مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش به نحوی است که فرد می‌بایست از بین گزینه‌ها گزینه‌ی صحیح را پیدا کرده و پاسخ درست را مشخص کند.

گرامر۴۰ تست

در این بخش توانایی و مهارت گرامری شرکت‌کننده در آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سوالات این بخش به ‌گونه ای مطرح شده است که در هر سوال زیر چهار قسمت از کلمات خط کشیده شده که شما در نوع سوالات می‌بایست (Phrase) و مجموعه کلماتی که غلط هستند را انتخاب کنید.

بخش گرامر این آزمون در دو بخش انجام می شود که بخش دوم از سوال ۵۶ تا ۶۵ را معمولا شامل می‌ گردد. در این قسمت جملاتی کامل برای گزینه‌ ها به شما ارائه شده است که یکی از این جمله ‌ها از نظر ساختاری اشتباه و شرکت کننده باید این جمله را شناسایی کند.

بخش درک مطلب ۲۰ تست برای بهبود آزمون EPT چیست ؟

در قسمت سوم از سوالات (EPT test) بخش (Reading Comprehension) چهار متن برای شرکت‌کننده در نظر گرفته شده است که موضوع این متون حول محور مباحث علمی و متنوعی طرح می‌شود. بخش ریدینگ یا درک مطلب این آزمون از سوالات ۶۶ تا ۸۸ است. هر متن پنج سوال دارد و شرکت‌کننده در این آزمون می‌بایست با توجه به متن و درک درست مفاهیم و با استفاده از تکنیک‌های (Reading) به این سوالات پاسخ درست بدهند.

سوالات جای خالی

همان طور که از اسم این قسمت می‌توان حدس زد، سوالات به نحوی طرح شده‌اند که شما با متنی روبرو می باشید که در آن برخی از قسمت ها به ‌صورت جای خالی برای شما مشخص شده است و شما باید جواب صحیح را از بین 4 گزینه در پاسخنامه خود مشخص نمایید. این سوال‌ها در ازمون (EPT)  شامل سوالات ۸۶ تا ۱۰۰ می باشد.

تفاوت آزمون EPT با  MSRT

و در آخر به یکی از سوالاتی که برای عده کثیری از شرکت‌کنندگان در آزمون‌های دکتری مطرح می‌شود، می پردازیم:

تفاوت MSRT با آزمون EPT چیست؟

می‌توان گفت که از نظر سطح و کیفیت سوال های این دو آزمون تقریبا مشابه یکدیگر می باشند ولی عمده تفاوت این دو آزمون در قسمت (Listening) یا همان شنیداری است که این قسمت در آزمون (MSRT) برگزار می‌گردد ولی در آزمون دکترا ept خیر.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست