آزمون های زبان مختلفی از جملهMSRT،TOLIMI، آیلتس، EPT  و … در کشور هر ساله برگزار می شود که از طریق آن ها مهارت زبانی و دانش افراد مورد سنجش قرار می گیرد. مطالعه منابع آزمون EPT یکی از کارهای اساسی در قبولی این امتحان می باشد.

دانشجویان دکتری

آزمون EPT برای دانشجویان مقطع دکتری که مشغول به تحصیل هستند از اهمیت بالایی برخوردار است و کسب موفقیت در این آزمون برای این دانشجویان سرنوشت ساز خواهد بود. آگاهی نداشتن از منابع این آزمون می تواند درصد موفقیت داوطلبان و شرکت کنندگان را کاهش دهد. از بهترین منابع EPT که توسط دانشگاه آزاد اسلامی کشور مورد تایید شده است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتاب های تافل لانگمن
  • فلش ریدینگ تافل
  • کتاب های 504 واژه
  • 1100 واژه
  • لغات ضروری تافل

منابع آزمون EPT و راز موفقیت

برای موفقیت در قسمت واژگان، لازم است که کتاب های 504 و 1100 واژه را مطالعه نمایید. هر چند بهتر است، بدانید که احتمال طراحی سوال از این کتاب ها کم بوده و برای این که بتوانید با موفقیت عمل کنید، بهتر است مطالعه لغات پایه در کتاب های مقاطع دبیرستانی را نیز در برنامه مطالعاتی خود در نظر داشته باشید.

برنامه ریزی برای مطالعه منابع آزمون EPT

در صورتی که طبق برنامه ریزی زمان کافی را برای مطالعه کتب مختلف ندارید، می توانید از کتاب (Fast vocab) به عنوان یکی از بهترین منابع آزمون EPT استفاده نمایید و بدانید که این یک مجموعه کامل از تمامی کتاب های ذکر شده است. بهترین منابعی که می توانید برای موفقیت در بخش گرامر و درک مطلب آزمون EPT استفاده کنید، کتاب تافل لانگمن است.

نکته!

باید توجه کنید که در این کتاب تمامی نکات و آموزش ها به زبان انگلیسی توضیح داده است به همین خاطر برای استفاده از این کتاب باید دانش زبان بالایی داشته باشید. برای حل کردن سوالات درک مطلب و گرامری آزمون می توانید از کتاب (Fast Grammar) به عنوان یک جایگزین استفاده کرده و از توضیحات آسان و در عین حال موثر این کتاب بهرمند شوید. در آخر باید اشاره کرد که در صورت تمایل به آشنایی با نمونه سوالات آزمون EPT ، از کتاب (Fast Bank EPT) نیز بهره ببرید.

اولین قدم، آشنایی با منابع آزمون EPT

آشنایی با منابع آزمون اولین قدم برای کسب موفقیت در این آزمون است. مهم ترین موردی که در این زمینه وجود دارد این است که بدانید چگونه می شود از این منابع استفاده‌ مفید داشته باشید. در واقع لازم می باشد تا با نحوه مطالعه منابع این آزمون زبان آشنایی زیادی داشته باشید. بسیاری از داوطلبان با وجود استفاده از منابع آزمون و مطالعه دقیق آن، به نتیجه‌ مورد نظر خود دست پیدا نکردند.

چگونه منابع آزمون EPT را بخوانیم؟

برای این که بتوانید از منابع آزمون EPT بهرمند شوید، در گام اول لازم است با نمونه سوالاتش آشنا شوید. باید بدانید که تمرکز اصلی آزمون بر روی سنجش کدام مهارت ها است. به عبارت دیگر سوالات درک مطلب در دوره های مختلف برگزاری این آزمون تنها به موضوعاتی خاص مرتبط می باشد.

کلام آخر

اطلاع از منابع آزمون EPT اولین قدم در موفقیت این آزمون محسوب می شود. پس با مطالعه دقیق این منابع، شما می توانید نمره قابل قبولی را کسب نمایید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست