در ایران و در بازه‌ های زمانی مختلف، آزمون های متفاوتی برای سنجش و تعیین سطح زبان انگلیسی متقاضیان برگزار می‌ گردد. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی آزمون تعیین سطح EPT  بپردازیم. اگر دانشجویان مقطع دکتری به دنبال یک مدرک معتبر زبان انگلیسی می باشند، بایستی در آزمون تعیین سطح EPT  که توسط دانشگاه آزاد برگزار می‌شود، شرکت نمایند. در ادامه به ارائه اطلاعاتی در رابطه با آزمون EPT و نحوه تعیین سطح آن می‌پردازیم.

آزمون تعیین سطح EPT

برای قبولی در آزمون EPT چکار کنیم؟

برای قبولی در آزمون EPT دانشگاه آزاد، به داوطلبان عزیز توصیه می گردد که حتما در ابتدای کار به نمونه سوالات آزمون که در دوره های گذشته برگزار گشته است، نگاهی بیندازند تا با نحوه طراحی این دسته از سوالات آشنا شوند.

بعد از آن

با حل حداقل یک نمونه سوال به طور کامل در زمان مشخص شده آزمون، سطح خود را در پاسخگویی به هر بخش بررسی نمایند. حالا با مشخص شدن نقاط ضعف خود در بخش های واژگان، گرامر، درک مطلب و کلوزتست به تقویت جداگانه هر بخش بپردازید.

به چه نحوی خودمان را برای آزمون EPT آماده کنیم؟

آزمون EPT برای تمامی دانشجویانی که می خواهند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند و نمی خواهند آزمون ام اس ار تی را بدهند، واجب است. اما نکاتی که قبل از این آزمون باید بدانید این است که در چه حدی به زبان انگلیسی مسلط هستید. برای شرکت در تمامی دوره ها زبان در هر آموزشگاهی ابتدا باید دانش شما سنجیده شود. آزمون تعیین سطح  قدم اول برای شروع این راه است.

تعیین سطح آزمون EPT

شما می توانید از طریق سایت محمودپیرهادی و برقراری ارتباط از طریق تلگرام، واتس آپ و یا حتی اینستاگرام خودتان را ارزیابی کنید. این ارزیابی باعث می شود تا شما بدانید دقیقا در چه مرحله ای دانش زبان انگلیسی قرار دارید و کمک می کند تا به صورت هدفمند به سراغ یادگیری باقی ضعف ها بروید و زمان کمتر و با کیفیت تری را صرف آماده سازی برای آزمون EPT کنید.

میزان مطالعه برای آزمون EPT

زمان و میزان مطالعه پیشنهادی جهت کسب نمره دلخواه در این آزمون با توجه به اندازه دانش زبانی هر فرد متفاوت می باشد؛ اما در صورتی که فرد از پراکنده‌ خوانی خودداری کند و صرفا با توجه به توصیه و تجربه مشاوران حوزه آزمون ‌های زبان دکتری برنامه ‌ریزی نماید، می‌ تواند در مدت زمان کوتاهی به نمره مطلوب دست پیدا کند.

نکته!

پس باید توجه نمایید که مهم ترین و اساسی ترین مرحله تعیین سطح آزمون EPT است. زیرا اگر میزان دانش و مقدار ضعف شما سنجیده نشود ممکن است مطالعه شما به صورت پراکنده باشد که در نهایت ضعف ها برطرف نشده و میزان قبولی در این آزمون مهم را کاهش می دهد.

نتیجه گیری

از این مباحث نتیجه می گیریم که مهم ترین نکته در قبولی آزمون EPT تعیین سطح است که می توانید از طریق سایت با ما در ارتباط باشید. محمود پیرهادی شما را در تعیین سطح آزمون EPT یاری می کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست