در راستای یادگیری گرامر زبان انگلیسی، همواره 2 دیدگاه وجود دارد؛ برخی اعتقاد دارند که اول باید تمامی ساختارها را به ‌صورت فرمول و قواعد آموزش ببینیم و سپس وارد مبحث جمله‌ سازی و ارائه‌ مثال ‌ها شویم؛ از طرفی برخی معتقدند که نباید گرامر را انگلیسی مطالعه کرد. به نظر استاد زبان “محمود پیرهادی” نیز این جمله درست می باشد اما شاید بتوان آن را اصلاح و بهتر بیان نمود: گرامر را باید به یک روش مطمئن مطالعه کرد.

یادگیری گرامر زبان انگلیسی

آیا می خواهید یادگیری گرامر زبان انگلیسی را آغاز کنید؟

اگر قصد دارید یادگیری گرامر زبان انگلیسی را شروع کنید، خواندن ساختارهای گرامری و حفظ آن ها کار کاملا اشتباهی می باشد و متاسفانه زبان آموزان به این کار سخت عادت کرده اند. مثلا، ساختار Present Perfect را مطالعه می کنند، یاد می گیرند و تمام تمرین های آن را به درستی می نویسند.

مشکل کجاست؟

اما مشکل از جایی شروع می گردد که چون تمام توجه شان به ساختار می باشد، از مفاهیم و کاربردها غافل شده و به جای استفاده صحیح از این ساختارها، هر جا که دوست داشتند از آن استفاده نمودند تا نوشته یا گفته ی خود را بهتر نشان دهند. مشکل همین است! اگر آموزش گرامر انگلیسی مفهومی باشد، اتفاقا خیلی هم کمک می نماید.

 یادگیری گرامر زبان انگلیسی : چگونه؟

اگر زبان را عملی ببینیم که در بچگی آن را تحت تأثیر محیط و با تقلید صداها و کلمات یاد گرفته‌ایم، طرفدارعقیده دسته دوم هستیم. در این صورت قبول داریم اگر بخواهیم گرامر انگلیسی را با حفظ کردن دسته‌ای از فرمول‌ها و ساختارها ادامه دهیم، بعد از مدتی، ترتیب آن‌ها را مطمئناً فراموش می‌کنیم؛

اما

در صورتی ‌که مثالی برای هر کدام از ساختارهایی که یاد می گیریم، بسازیم همچنین در موقعیت مناسبی آن ها را استفاده کنیم، فعالیتی است که ما به‌وسیله آموخته های خود، آن ها را انجام داده ایم و احتمال اینکه در ذهنمان ماندگارتر باشد، بیشتر است.

مفهومی یاد بگیرید!

همانطور که گفته شد، یادگیری گرامر زبان انگلیسی باید مفهومی  (Conceptual) باشد؛ مثلا بجای مطالعه و حفظ کردن ساختار حال کامل و بخاطر سپردن اسمِ تمامی ساختارها، بهتر است یاد بگیریم چطور باید راجع به تجربه ها و دستاوردهای خود صحبت نماییم! یا اینکه چطور بگوییم مدت هاست یک معلم هستم (قبلا معلم شدم و هنوز معلم هستم).

این دو مثال، دو کاربرد از ساختار مذکور می باشد. پس، به این شکل، هم ساختارهای گرامری را متوجه می شویم و می توانیم به درستی در جای درست از آن ها استفاده نماییم.

کلام آخر

یادگیری گرامر زبان انگلیسی کار ساده ای است. اما یک نکته این وسط وجود دارد که آن هم نحوه یادگیری آن می باشد. نوع مطالعه و روش کار بسیار مهم می باشد که شما از چه روشی برای یادگیری استفاده می کنید.

بهترین روش یادگیری استفاده از مثال هاست که مدرس زبان محمود پیرهادی با تدریس حرفه ای خود به شما عزیزان گرامر را آموزش می دهد و می توانید در مدت کوتاهی بدون دردسر آن را فرابگیرید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست