در این مقاله قصد داریم تا به سوال EPT چیست پاسخ دهیم. EPT خلاصه عبارت   ” English Proficiency Test”  است. EPT ، آزمون معتبری می باشد که توسط دانشگاه آزاد اسلامی از سال 86 ، تقریبا ماهی 1بار در شهرهای مختلف برگزار می‌شود که زمان ثبت نام آزمون EPT هر مرحله حدودا یک ماه قبل اعلام می‌گردد.

ثبت نام آزمون

ثبت نام در آزمون EPT شرایط خاصی نداشته و تنها کافیست که دانشجوی دکتری این دانشگاه یا یکی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه و یا قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه را داشته باشید. اعتبار مدرک این آزمون دو سال است و تنها در واحد های دانشگاه آزاد دارای اعتبار می باشد.

نحوه ثبت نام:

دانشگاه آزاد هر سال در سامانه ثبت نام آزمون EPT تقویم زمانی آزمون های سال جاری را اعلام می نماید. ابتدا وارد سامانه می شوید و اطلاعات شخصی خود را وارد کرده و سپس با داشتن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، اقدام به تکمیل فرم اینترنتی و پرداخت هزینه آزمون نمایید. 2 روز قبل از برگزاری آزمون می توانید کارت ورود به جلسه خود را از طریق سامانه ثبت نام آزمون EPT دریافت کنید.

 EPT چیست و منابع آن کدام است؟

اگر قبولی در آزمون EPT برای شما مهم است و می خواهید در مدت زمان کوتاه نمره قبولی در این آزمون را کسب کنید، محمود پیرهادی مدرس خبره زبان قبولی شما را در این آزمون تضمین میکند. پکیج قبولی تضمینی محمود پیرهادی به شما کمک می کند تا اگرفرصت کوتاهی برای مطالعه این آزمون دارید، بتوانید به سادگی و با کیفیت بالا در این آمون مهم قبول شوید. پس با مطالعه این منابع دغدغه EPT چیست و چگونه می توانم قبول شوم ازبین می رود.

EPT چیست؟

قبولی در آزمون EPT

شاید بپرسید EPT چیست  و شرایط قبولی چگونه حساب می گردد؟ حداکثر نمره این آزمون 100 است و نمره منفی برای پاسخ به سوال های اشتباه وجود ندارد. نمره قبولی در این آزمون 50 است و نمره مشروطی 40 می باشد. میزان این نمرات برای داوطلبان شاهد و ایثارگر به ترتیب 40 و 35 است. دانشجویانی که موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون نشدند هم می توانند بدون محدودیت در آزمون های بعدی شرکت نمایند. حتی دانشجویانی که در شعب خارج از کشور دانشگاه آزاد در حال تحصیل می باشند هم امکان ثبت نام و شرکت در این آزمون را خواهند داشت.

بخش های آزمونEPT

این آزمون شامل 100 سوال در 3 بخش است:

  • گرامر
  • واژگان
  • درک مطلب
  • سوالات جای خالی

مدت زمان آزمون 140 دقیقه می باشد.

نکات مهم:
  • همراه داشتن کارت شناسایی معتبر مطابق با اطلاعات مندرج در سایت واجب است
  • شروع آزمون 9 صبح و درب حوزه 30 دقیقه قبل از زمان شروع آزمون بسته می گردد
  • همراه داشتن هرگونه وسیله الکترونیکی در جلسه ممنوع و در صورت مشاهده برخورد خواهد شد
کلام آخر

به طور خلاصه سعی کردیم به سوال EPT چیست چاسخ دهیم. همانطور که گفتیم، آزمون ای پی تی مختص دانشجویان مقطع دکترا است که می توانند هر ساله در این آزمون بدون محدودیت شرکت نمایند و قبول شوند. شما می توانید منابع آزمون ای پی تی را از سایت ما تهیه کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست