اپلیکیشن آموزش زبان استپ

چگونه با روزی 30 دقیقه بر 95 درصد زبان تسلط پیدا کنیم

اگر این سوالات در ذهن شماست پس اپلیکیشن آموزش زبان استپ متناسب شماست؟

 • طبق یک برنامه می خواهم زبان یاد بگیرم
 • بدون کلاس میشه معلم خصوصی زبان داشت
 • می خواهم روزی 5 الی 8 لغت کاربردی زبان را یاد بگیرم
 • می خواهم بدون دردسر و خیلی راحت مهارت گفتاری خودم رو تقویت کنم
 • می خواهم مهارت خواندن و شنیدن به صورت پلکانی قوی بشود
 • می خواهم هر روز یک نکته مشاوره 2 الی 4 دقیقه ای راجع به یادگیری زبان دریافت کنم
 • می خواهم هر هفته با نکات کاملا کاربردی گرامر آشنا بشوم
 • می خواهم زبان را در قالب داستان های کوتاه و جذاب یاد بگیرم
 • می خواهم در هر زمان و مکان دسترسی به محتوای زبان داشته باشم
 • می خواهم دوستان زبانی پیدا کنم برای مکالمه زبانی با آنها
 • و از همه مهمتر می خواهم یک برنامه یکساله برای یادگیری زبان داشته باشم
 • و در پایان هم مدرک زبانی دریافت کنم.

مزایایی که اپلیکیشن آموزش زبان استپ برای شما دارد

 • هزینه های یادگیری زبان شما را حداقل یک/ دهم می شود
 • در هر زمان و مکان دسترسی به آموزش زبان دارید
 • تمام دروس مانند یک معلم خصوصی توسط محمود پیرهادی تدریس می شود
 • یک آموزشگاه زبان سیار در اختیار شماست(آموزشگاه زبان جیبی)
 • اگر نیاز به پشتیبان داشته باشید به راحتی از شما پشتیبان زبانی می شود
 • یک دستورالعمل یادگیری زبان در اختیار دارید
 • برای یکسال شما برنامه زبانی همه روزه طراحی کرده ایم
 • زبان را به صورت سیستم استپ یاد میگیرید
 • حداقل 000/000/250 نفر در جهان با این روش زبان یاد می گیرند

 

چرا اپلیکیشن آموزش زبان استپ

من از سال 1384 تا به امروز بیش از 10000 ساعت سابقه تدریس زبان دارم چه در دانشگاه،چه در آموزشگاههای زبان و بیش از 4 سال هم که دوره های متفاوت تربیت مدرس زبان برگزار می کنم.در این مدت یک راز مهم در یادگیری زبان را کشف کردم.(البته از نگاه من راز است.وگرنه خیلی هم پیچیده و سخت نیست)اون همه اینه که هیچ یک از موارد ذیل تاثیر زیادی در یادگیری زبان ندارد.یعنی

 1. کلاس زبان آموزشگاهی
 2. کلاس زبان خصوصی
 3. پک های آموزش زبان متفاوت
 4. دوره های زبان گران قیمت و ارزان قیمت
 5. دهها مورد دیگر

بلکه همه اینها روی هم رفته 20 درصد یادگیری زبان است.با فرض اینکه بهترین هم باشد.و 80 درصد مابقی یادگیری زبان به این موارد ربط دارد

 1. تلاش و زحمت زبان آموز
 2. استمرار
 3. داشتن مشاور در یادگیری زبان
 4. یادگیری زبان با توجه به شرایط ایران(چه مهارتهای زبانی را باید یاد بگیریم)

با توجه به این 4 نکته شروع به طراحی دوره ای کردم با نام استپ

 1. نوع آموزش به نحوی است که زبان آموز هر روز باید حدود 30 دقیقه زمان بگذارد تا به نتیجه دلخواه برسد(همون تلاش و زحمت که گفتم)
 2. محتوا به صورت یکجا در اختیار زبان آموز قرار نمی گیرد که یک روز بخونه 10 روز نخونه بلکه طوری اپلیکیشن زبان استپ طراحی شده که محتوای زبان روز به روز در اختیار زبان آموز قرار می گیرد(همون استمرار که گفتم)
 3. در کنار محتوای زبان هر روز یک نکته مشاوره یادگیری زبان قرار دادم(همون مشاوره در یادگیری زبان)
 4. بیشتر تمرکزم بر یادگیری مهارتهای پایه زبان است(خواندن،شنیدن و گفتاری)

 یک تعهد بسیار بزرگ

اگر کسی روزی 30 دقیقه برای یادگیری زبان با روش استپ زمان گذاشت و بعد از پایان دوره به نتیجه دلخواه خود نرسید(یعنی تسلط بر 95 درصد زبان)

ما علاوه بر پرداخت هزینه دوره

3 برابر آن را هم به عنوان تعهدی که داشتیم و عملی نشده به شما پس خواهیم داد.

و همچنین به مدت یکسال کلیه محصولات ما برای شما رایگان خواهد بود

 

اپلیکیشن آموزش زبان استپ چیست؟

 1. یادگیری زبان به روش استپ محمود پیرهادی(یادگیری زبان به صورت روز محور)
 2. یادگیری زبان با 3000 لغت کاربردی
 3. یادگیری زبان به همراه مشاوره روشها و فنون یادگیر یزبان
 4. یادگیری زبان به صورت آنلاین
 5. یادگیری زبان با مدرس زبان ایرانی
 6. یادگیری زبان با روزی 30 دقیقه
 7. یادگیری زبان با داستانهای کوتاه
 8. یادگیری زبان با لغات پرکاربرد
 9. یادگیری زبان به صورت غیر حضوری
 • یادگیری زبان به صورت یک سیستم تایید شده جهانی

 

با داشتن اپلیکیشن زبان استپ چه سودی می برم

 • یک معلم زبانی خصوصی استخدام کرده اید(چون تمام درسها را نکته به نکته به شما آموزش می دهد)
 • یک آموزشگاه زبان آنلاین همراه شماست(معلم+آزمون+مشاور+مدرک)
 • هزینه های آموزش زبان شما حداقل یک/دهم می شود
 • هر روز محتوای یادگیری زبان دارم
 • هر روز یک مشاوره روشهای یادگیری زبان دریافت می کنم
 • هر روز با شرکت در آزمون خودم را تست می زنم
 • در هر جای ایران می تونم دوست زبانی پیدا کنم برای مکالمه

 

 • نکته اخلاقی برای تهیه اپلیکیشن زبان استپ

اگر واقعا حوصله ندارید روزی 30 دقیقه برای یادگیری زبان وقت بگذارید،لطفا اپلیکیشن زبان استپ را نصب نکنید و هیچ دوره ای از آن را هم تهیه نکنید.چون زبان یاد نمی گیرید و فقط پول خود را هدر داده اید.

 

سوالات متفاوت در خصوص اپلیکیشن زبان استپ

یادگیری با روش استپ بر چه اساسی است؟ استاد پیرهادی اعتقاد دارد، یکی از بهترین روشها برای یادگیری زبان این است که آن را بخشی از زندگی خود کنیم. و  زمانی می توانیم، این کار را عملی کنیم، که همه روزه با زبان سرو کار داشته باشیم.و هیج وقت متکی به دوره های کوتاه مدت نباشیم.بلکه هر روز مانند زبان فارسی با زبان مقصد سروکار داشته باشیم.

در این روش چگونه زبان، بخشی از زندگی ما می شود؟

ما بر اساس قانون اصل مرکب که می گویند انجام کارهای کوچک ولی مستمر منجر به نتایج بزرگ و ماندگار می‌شود. برخلاف سایر محتواهای آموزشی زبان، محتوا را به صورت یکجا در اختیار زبان آموز قرار نمیدهیم. بلکه هر روز طی یک برنامه درست و دقیق بخش بسیار کوچکی از محتوا را در اختیار زبان آموز قرار میدهیم.

آیا یادگیری زبان با این روش زمان بر است؟

صادقانه خدمت شما بگویم. اگر قرص و یا  داروی برای یادگیری زبان در مدت کوتاه  وجود داشت. قطعاً ما اساتید زبان از آن استفاده کرده و تا به حال بیش از ۲۰ زبان را یاد گرفته بودیم. پس یادگیری هر زبان  پروسه زمان‌بر است. اما ما این پروسه را با یک برنامه ریزی دقیق برای شما لذت بخش کرده ایم.و به شما قول می دهیم در پایان دوره یکساله به آرزوی زبانی خود برسید.

در این روش روزی چه مقدار باید وقت بگذارم؟

بستگی به توانش زبانی هرکسی دارد. اما حداقل زمانی که شما برای پاسخگویی به تمارینی که استاد پیرهادی از شما میخواهد صرف کنید. 2۰ دقیقه است.و حداکثر 35 دقیقه

محتوای این روش بر چه اساسی است؟ بر اساس ۳۰۰۰ لغت کاربردی، که ۹۵ درصد زبان را به خود اختصاص داده است.

آیا به درد کسانی که کلاس زبان می‌روند می خورد؟ بله قطعاً، چراکه طبق گفته استاد پیرهادی که زبان باید بخشی از زندگی شما باشد. به همراه داشتن این اپلیکیشن به شما کمک می کند. همه روزه محتوای آموزشی زبان برای تمرین داشته باشید.و در قید مکان و زمان نباشید.

مهمترین عامل موفقیت در این دوره چیست؟ داشتن انضباط شخصی، که خود را  موظف کنید همه روزه 2۰ دقیقه برای یادگیری زبان و زمان صرف کنید.

منظور از فرصت شغلی چیست؟ در اپلیکیشن استپ فضایی برای کارآفرینی اساتید زبان فراهم شده است. که در صورت تایید از طرف تیم مشاوران زبان استاد پیرهادی شرایطی برای کسب درآمد برای اساتید زبان فراهم می شود.

تماس با استپ

لطفا در صورت داشتن هرگونه پیشنهاد همکاری با ما تماس بگیرید. ما می‌دانیم که همواره در راه پیشرفت به کمک دیگران نیاز داریم و هیچ‌گاه تمامی ایده‌های خوب به ذهن ما نمی‌رسد.
برخی از ایده‌های کنونی اپلیکشن استپ، نتیجه اعمال نظرات بازدیدکنندگان بوده است.
اگر پیشنهادی دارید، با ما تماس بگیرید. 

داستان شکل گیری اپلیکیشن آموزش زبان استپ

روشی که اگر اجرا کنیم و نتیجه نگیریم باید به خودمان شک کنیم

به نام خدا محمود پیرهادی هستم طراح و مدرس اپلیکیشن زبان step.

در این بخش قصد دارم در خصوص داستان اپلیکیشن زبان step با شما صحبت کنم و اصلاً به چه خاطر من آمدم اپلیکیشن زبان step را استارت زدم؟ (روشی که خودم یاد گرفتم و آن را ثبت کردم)

من هم خودم با این روش یاد گرفتم و وقتی هم تست زدیم، دیدیم خیلی از دوستان با این روش توانستند ارتباط برقرار کنند و از حالت آفلاینی که داشت آن را به حالت آنلاین درآوردیم و کلاً می‌خواهم راجع به اپلیکیشن زبان  step با شما صحبت کنم.

از 24 سالگی تصمیم به یادگیری زبان گرفتم

من کسی نبودم که از سن پایین کلاس زبان رفته باشم و در سن ۲۴ سالگی ،برای اولین بار استارت زبان را زدم و تصمیم گرفتم زبان یاد بگیرم. دقیقاً شور و هیجان در سن ۲۴ سالگی در من اتفاق افتاد و شاید باورتان نشود، هر دوره زبانی را که فکر می‌کنید من آن موقع تهیه می‌کردم. سال ۸۴ مثل الان نبود که شما به راحتی بتوانید هر دوره زبانی که می‌خواهید را سفارش بدهید.

هر دوره زبانی را تهیه می کردم

بعضی موقع‌ها وقتی اسم دوره خاص زبانی را می شنیدم برای تهیه آن من تا صفحه هفتم و هشتم گوگل ذا می گشتم. که فلان شرکت مثلاً در همدان این دوره را دارد و از تهران سفارش می‌دادم. بعد می‌آمدم استفاده می‌کردم و وقت می‌گذاشتم و می‌دیدم که به دردم نمی‌خورد و بعد سراغ دوره‌های بعد می‌رفتم. آن موقع می‌گفتند یک دوره آمده به نام English today اگر بخوانید خود اوباما می‌شوید و در این حد خوب صحبت می‌کردید. آن را تهیه کردم و دو هفته با آن کار می‌کردم بعد بیخیال می‌شدم. یک دوره آمد به نام extra رفتم آن را گرفتم و بعد می‌گفتم اگر کلاس خصوصی بگیرم خیلی بهتر است. ۷ تا ۸ جلسه کلاس خصوصی می‌رفتم و بعد رها می‌کردم. دوباره یک دوره‌ای می‌آمد به نام English for you می‌گفتند خیلی دورۀ خوبی است و آن را تهیه می‌کردم. کلاً اگر کسی آن موقع به خانه ما سر می‌زد انگار من یک شعبه‌ای از انتشارات جنگل بودم، یعنی تمام کتاب‌ها، CD و دوره‌های زبان را تهیه کرده بودم.

هر جایی اعلام می‌کردند همایش زبان است من سریع به آنجا می‌رفتم تا یاد بگیرم، یادگیری زبان به روش coding می‌رفتم، یعنی هر کاری که شما بخواهید برای یادگیری زبان انجام بدهید من انجام دادم. نمی‌گویم که یاد نگرفتم، ولی پراکنده بود و به آن نتیجه‌ای که می‌خواستم نرسیدم

جرقه ای در یادگیری زبان من اتفاق افتاد

می گویند جوینده یابنده است.تا یک روز یک فردی که آن موقع دکترای زبان هم داشت و به معنای واقعی کسی بود که از زبان سر در می‌آورد سر راه من قرار گرفت. میدونست که من چقدر به یادگیری زبان علاقه دارم و شرایط من را دیده بود. گفت واقعاً می‌خواهی زبان یاد بگیری؟ گفتم استاد این چه حرفی است؟ خودتون می‌بینید که هر کلاسی که هست و مربوط به یادگیری زبان می شود من شرکت کردم. گفت اگر می‌خواهی زبان یاد بگیری ساعت چهار بعد از ظهر به دفتر من بیا تا صحبتی با هم داشته باشیم.

جلسه با استاد زبان آقای مرادی

ما آنجا به دفترش رفتیم و گفت یادت باشد در بحث یادگیری زبان سه ضلع وجود دارد. یکی انگیزه، یکی استمرار و یکی فرصت به کارگیری. اگر این سه را رعایت نکنید، به هیچ عنوان زبان یاد نمی‌گیری. گفت انگیزه‌ات از یادگیری زبان چیست؟ گفتم خب خوب است، آدم باید در این دوره زبان بلد باشد و اگر زبان و کامپیوتر بلد نباشی انگار بی‌سواد هستی.

خنده‌ای کرد و گفت این حرف‌هایی است که در همایش‌ها می‌زنند، مثل این است که من بپرسم انگیزه‌ات از اینکه گرسنه هستی چیست و تو بگویی می‌خواهم سیر شوم. دلیل اصلی‌ات را به من بگو. گفتم می‌خواهم صحبت کنم. گفت صحبت کنی که چه اتفاقی بیفتد؟ گفتم به خاطر این که با جهان در ارتباط باشم. دوباره یک خنده‌ای زد و گفت الان در فاصلۀ ۵۰۰ متری یک نفر انگلیسی دان پیدا می‌کنی که بخواهی با او صحبت کنی؟

تلنگر اساسی به من زد

گفت شما روی یک مهارتی دست گذاشتی که فرصت به ‌کارگیری از آن نیست. اگر انگیزۀ یادگیری زبانت را درست انتخاب نکنی مطمئن باش به نتیجه نمی‌رسی (که همۀ این صحبت‌ها و تجربه‌های خودم را من بعدا در کتابی به اسم ۱۲ سال تدریس بیهوده نوشتم )و آنجا توضیح دادم که قبل از یادگیری زبان شما باید از خودتان بپرسید که چرا من باید زبان یاد بگیرم؟ چه مهارتی اولویت من هست و سایر موارد. دیدم که من مسیر یادگیری زبانم را نمی‌دانم و طبق یک احساس فقط می‌خواهم صحبت کنم و زبان یاد بگیرم.

استاد مرادی گفت پس باید انگیزه‌ات را مشخص کنی. گفتم انگیزه چطوری مشخص می‌شود؟ گفت انگیزه یعنی اینکه ببینی از آن زبان فردا چه استفاده‌ای می‌توانی کنی؟ اگر امروز من چهار کلمه یاد گرفتم فردا چه استفاده‌ای از آن می‌توانم بکنم؟ گفتم فکر می‌کنم اینطوری مهارت خواندن و شنیدن دو تا از مهارت‌هایی است که من می‌توانم خیلی خوب از آن استفاده کنم.

گفت احسنت.با توجه به شرایط ایران دو مهارت اولویت مهارت‌ها هستند، خواندن و شنیدن. من نمی‌گویم دنبال گفتاری نروید، ولی اول این دو را تقویت کنید بعد گفتار کار ساده‌ای است. شما فقط می‌خواهید به دنبال مهارت گفتاری بروید چون فرصت به کارگیری آن وجود ندارد مثل این است که به طبقه پنجم می‌رسید و یک دفعه زیر پایتان خالی می‌شود و به طبقه اول می‌آیید. ولی اگر زیربنا را خوب بسازید یعنی خواندن و شنیدنتان قوی شود به راحتی مهارت گفتاری شما هم قوی خواهد شد.

منابع آموزش زبان اکثرا توریست محور هستند

در ادامه گفت پس تمرکزت را از امروز می‌بری روی دو مهارت خواندن و شنیدن. گفت تمام منابع آموزش زبانی که در بیرون وجود دارد برای ایران نیست و آن‌ها توریست محور هستند. مثلاً انگلیس نوشته برای اتریش و یا انگلیس برای فرانسه نوشته برای اینکه توریست آنجا زیاد است و تردد این کشورها با هم زیاد است. کشورهای اروپایی به هم نزدیک هستند و وقتی که به آنجا مسافرت می‌کنند، دانشگاه و جاهای متفاوت می‌روند نیاز دارند که مکالماتی را یاد بگیرند که با مردم ارتباط برقرار کنند.

چرا دو مهارت شنیداری و خواندن در ایران اینقدر مهم است

در ایران چون این شرایط وجود ندارد ما باید تمرکزمان را روی مهارتی ببریم ک فرصت به کارگیری آن وجود دارد. مهارت خواندنتان اگر خوب شود تا دلتان بخواهد کتاب وجود دارد، مقاله وجود دارد، داستان وجود دارد، رمان وجود دارد، اخبار وجود دارد و شما می‌توانید هر روز بخوانید و خودتان را آپدیت کنید و اگر مهارت شنیدنتان خوب شود فیلم وجود دارد، اخبار وجود دارد، یوتیوب وجود دارد و خیلی موارد وجود دارد که شما می‌توانید ببینید و زبانتان خود به خود تقویت شود.

از چه منابعی برای تقویت مهارت خواندن و شنیدن استفاده کنم؟

پس تمرکزت را از امروز ببر روی خواندن و شنیدن. دیدم که منطقی می‌گوید، گفتم من از چه منابعی باید استفاده کنم؟ گفت منابعی که من برای این قضیه به تو معرفی می‌کنم کتاب‌های داستان هستند چون کتاب‌های داستان دقیقاً تمرکزش بر روی خواندن و شنیدن است. چون داستان یک جوری است که شما می‌خواهید بفهمید پایان این موضوع چه می‌شود خیلی علاقه‌مند می‌شوید که این موضوع را تا پایان بخوانید و خود به خود هم دامنۀ لغتتان بالاتر می‌رود، هم خواندنتان خوب می‌شود و هم فایل صوتی را چون گوش می‌دهید مهارت شنیدنتان بالاتر می‌رود. پرسیدم این کتاب داستان‌ها را از کجا تهیه کنم؟ گفت یکسری کتاب داستان‌هایی هستند مثل سری کتاب داستان‌های پنگوئن می‌توانید از آن استفاده کنید چون بر اساس 3 هزار لغت کاربردی هستند و شما می‌توانید از سطح پایین به سطح بالا بروید. هفته‌ای یک کتاب بخوان و چون پله پله بالا می‌روی اصلا متوجه نمی‌شوی زبان برایت سخت است و خود به خود لذت می‌بری و یک دفعه به خودت می‌آیی و می‌بینی دو هزار لغت یاد گرفتی و متن‌ها را هم راحت می‌خوانی.

من با این کتابها جلو رفتم و دیدم واقعاً دارد جواب می‌دهد و خود به خود دامنه لغت من بالا می‌رود، خواندن و نوشتنم خوب می‌شود و از طرفی هم این داستان‌ها را چون می‌خواستم به کس دیگری ارائه بدهم ناخودآگاه مهارت گفتاری من هم خوب شد. یعنی یک مسیر درست را رفتم چون خواندن و شنیدن خوب شد و دریافتی خوبی داشتم آن موقع توانستم تولید خیلی خوبی داشته باشم چون دامنۀ لغت قوی، خواندن قوی، درک مطلب قوی و حالا می‌توانم به راحتی صحبت کنم.

یک مقدار اولش سخت بود ولی دیدم خودخوان هم می‌شود این کار را انجام داد و مهارت گفتاری خودمان را تقویت کنیم. من فهمیدم یادگیری زبان به تهیۀ منابع متفاوت نیست، یک راهکار درست باید سر راه شما قرار بگیرد که آن استاد بزرگوار این راه را جلوی من گذاشت. من کتاب‌های داستان را جلو رفتم و خوب بود ولی یک ایرادی داشت، آخرش که به هزار لغت می‌رسیدیم حجم کتاب‌ها زیاد می‌شد. کتاب‌های سطوح پایین خیلی خوب بود، مثلاً در سه یا چهار روز هم می‌شد آن را جمع کرد و حتی دو بار هم خواند ولی در سطوح بالاتر یک مقدار چون حجم کتاب زیاد بود و از طرفی هم من تعهد کرده بودم یک هفته‌ای تمام کنم و یک هفته تمام نمی‌شد . یک مقدار من را اذیت می‌کرد. پس با خودم گفتم که کار کار درستی است، راه راه درستی است، بگذار من راه ساده تری هم برای داستان‌ها پیدا کنم.

اصلاح روش کتاب داستانها با سبک اپلیکیشن آموزش زبان استپ که خودم یافتم

در اینترنت گشتم و دیدم داستان‌هایی وجود دارند که ۵۰ تا ۱۵۰ کلمه‌ای هستند و سطح بالایی هم ندارد و به صورت پلکانی هم می‌توانیم بالا برویم. من شروع کردم سطح‌های بالا‌تر اخبار‌ و داستان‌ها را خواندن و دیدم که این خیلی بهتر است، چون یک داستان و یک اخبار را یک روزه می‌توانم بخوانم و فوق العادهدامنه لغتم را بالا می‌برد و دقیقاً اتفاقاتی که در مسیر یادگیری زبان با روش داستان هست برایم رخ می دهد و آن حجم کتاب‌ها را هم نمی‌خواهد که دریافت کنم.

بعد از یادگیری حالا شروع به تدریس با این روش کردم

با این روش جلو رفتم و خیلی عالی شد و شروع کردم با همین روش کلاس‌های زبان برگزار کردن. اولش بچه‌ها یک مقدار گارد می‌گرفتند که با این روش می‌توان زبان یاد گرفت؟ تقریباً سه چهار جلسه که می‌آمدند در همین سه چهار جلسه ما زبانشان را باز می‌کردیم، چون وقتی داستان را می‌خواندند می‌گفتیم توضیح بدهند. یک مقدار سخت بود ولی کم کم شروع کردند به حرف زدن و توضیح دادن و همین کار به یادگیری زبان علاقه‌مندشان کرد. این قضیه‌ها که جلو رفت ما دیدیم استقبال از این روش خیلی دارد خوب می‌شود و گفتیم بیاییم آن را آنلاین کنیم و کاری کنیم که بچه‌ها همه روزه به آن دسترسی داشته باشند.

ایده اپلیکیشن آموزش زبان استپ شکل گرفت

ایده اپلیکیشن زبان به ذهن من رسید و گفتم یک اپلیکیشنی بزنم که همه مواردی که خودم رعایت می‌کنم در اپلیکیشن زبان هم باشد. یاد حرف استاد مرادی افتادم که می‌گفت اگر می‌خواهی واقعاً زبانت خوب شود باید سه ضلع را رعایت کنی، انگیزه، استمرار و فرصت به کارگیری. اپلیکیشن زبان استپ را وقتی که طراحی کردم رفتم به دنبال انگیزه و گفتم دانشجویان من هر روز نیاز دارند یک انگیزه‌ای در مسیر یادگیری زبان داشته باشند. یک بخشی را در اپلیکیشن گذاشتم به نام یک پرس مشاوره با محمود پیرهادی و در یک دوره یک ساله هر روز یک نکته انگیزشی و آموزشی گذاشتیم که چطوری زبان یاد بگیریم، قوانین تلفظ چه چیزهایی هستند، چطوری دوست زبانی پیدا کنیم، چه موقع زبان بخوانیم، و روزی چقدر زبان بخوانیم و هر سوالی که در ذهن شما هست را سعی کردیم پاسخ بدهیم که در کنار شما یک مشاوره‌ای باشد و این مشاوره هر روز به شما انگیزه در مسیر یادگیری زبان بدهد.

رفتیم سراغ ضلع دوم بحث استمرار. استمرار یعنی هر روز یک کار را انجام بدهیم حتی اگر شده زمان محدود. من اپلیکیشن زبان استپ را اینطوری طراحی کردم که شما امروز می‌خواهید درس را بخوانید اجازه نمی‌دهد به روز بعد بروید و باید منتظر باشید این درس را بخوانید، تمرینش را حل کنید، درس‌های قبلی را می‌توانید مرور کنید ولی اجازۀ رفتن به درس بعدی را ندارید. به خاطر اینکه هیجان بر شما غالب نشود و بگویید من در یک روز می‌خواهم 5 درس بخوانم. من هر روز شما را منتظر نگه می‌دارم و هر روز 5 صبح یک محتوای جدید در اختیار شما قرار می‌گیرد که پله پله جلو بروید و این استمرار را احساس کنید. دقیقاً مثل نماز خواندن، شما نمی‌توانید بگویید که امروز شنبه است، من شنبهبرای کل هفته نماز می‌خوانم.و دیگر در کل هفته نمی‌خواهم بخوانم. باید نماز صبح را صبح، نماز ظهر را ظهر و نماز شب را شب بخوانید و مثل همان قانونی که برایش وجود دارد. در بحث زبان هم این را رعایت کردم که درس امروز و روزهای قبل را می‌توانید بخوانید ولی امروز به بعد را باید منتظر بمانید و همین انتظار خیلی جالب است و اکثر افرادی که با اپلیکیشن زبان استپ کار می‌کنند خودشان می‌گویند ما صبح که از خواب بیدار می‌شویم می‌دانیم که یک محتوای جدید داریم و نمی‌خواهیم به دنبال محتوا بگردیم و همین برای ما جذابیت دارد. پس ضلع دوم را هم رعایت کردیم یعنی استمرار.

 

مهمترین عاملی که باعث یادگیری زبان ما می شود

ضلع سوم فرصت به‌کارگیری، ما آمدیم در اپلیکیشن محتوایی را قرار دادیم که 3 هزار لغت کاربردی را به ما آموزش بدهد. این 3 هزار لغت کاربردی ۹۵ درصد زبان را به خودش اختصاص می‌دهد و شما چون خواندن و شنیدنتان خوب می‌شود فرصت به کارگیری این مهارتها را دارید و می‌توانید متن‌های دیگر را هم هر روز بخوانید، چون ناخودآگاه قدرت خواندن و شنیدن شما بالا می‌رود و از طرفی چیزی که برای ما مهم هست این است که شما پله به پله این لغت‌ها را یاد می‌گیرید نه اینکه یک‌دفعه لغت‌های سخت را یاد بگیرید. و یا یک چیزهایی را یاد بگیرید که به دردتان نخورد. دارید موضوعاتی را یاد می‌گیرید که هر روز دور و بر خودتان این موضوعات را می‌بینید و در اصل ما زبان را بخشی از زندگی‌تان کردیم که هر روز با آن درگیر باشید.

نکته بعدی که رعایت کردیم این بود که برای هر روز تست گذاشتیم که هر روز خودتان را تست بزنید و از طرفی یک بخشی را گذاشتیم که با سایر دوستان در ارتباط باشید، یعنی شما می‌توانید افراد دیگری که از اپلیکیشن استپ استفاده می‌کنند را پیدا کنید و بتوانید با آن‌ها در ارتباط باشید و بتوانید مکالمه داشته باشید، تمرین‌هایتان را برای هم بفرستید و یک جو دوستانه و بهتر بگویم باشگاه استپی ها را برای خودتان ایجاد کنید.

این داستان کلی یادگیری زبان به سبک استپ بود که اگر بخواهم خلاصه بگویم اکثر دوره‌های زبان را شرکت کردم، کلاس عمومی و خصوصی رفتم، آخرش به این نتیجه رسیدم که تنها راه یادگیری زبان داشتن مسیر درست، استمرار و فرصت به کارگیری مهارت‌هایی است که یاد می‌گیریم. اگر این سه تا را رعایت کنیم قطعاً به نتیجۀ خوبی خواهیم رسید. ممنون که با ما همراه بودید قطعاً اپلیکیشن آموزش زبان استپ را با یک سرچ ساده در اینترنت و یا سایت mahmoudpirhadi.com می‌توانید پیدا کنید و آن جا می‌توانید با ما در ارتباط باشید، از مشاوره‌های رایگان ما می‌توانید استفاده کنید، از منابع رایگان ما می‌توانید استفاده کنید، از دورۀ رایگان نقشۀ راه یادگیری زبانی که در اپلیکیشن زبان step هست می‌توانید به صورت رایگان استفاده کنید و اگر قصد داشتید از دوره‌ها استفاده کنید هم می‌توانید با ما در ارتباط باشید و هم در بخش نحوه استفاده از اپلیکیشن زبان step در خود اپلیکیشن این موارد را پیدا کنید.

برای تماس با ما کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست