در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع مدرک زبان برای دکتری بپردازیم. این روزها گرفتن مدرک زبان بسیار پربحث و مهم شده است و تمامی متقاضیان دکتری و برخی رشته های حتی کارشناسی ارشد مجبور به گرفتن این مدرک شده اند. اما مسئله مهم این است که شما به کدام یک از این مدارک جهت ورود به دکتری نیاز دارید؟ با ما همراه شوید تا به بررسی انواع مدرک زبان بپردازیم.

برای آمادگی آزمون زبان دکتری، شما می توانید اول برای یکی از آزمون های زبان آماده شوید تا علاوه بر کنکور دکتری، مدرک زبان را نیز برای مصاحبه همراه خود داشته باشید.

مدارک زبان

  • MSRT
  • TOLIMO
  • TOEFL
  • IELTS
  • EPT

هرکدام از این آزمون ها میزان دانش و زمان بازدهی خودش را دارد که در ادامه به توضیحات کامل می پردازیم.

مدرک آزمون زبان برای دکتری

انواع مدرک زبان برای دکتری

1-آزمون ایلتس

این آزمون به دو صورت برگزار می گردد : آکادمیک و جنرال . در آزمون اکادمیک توانایی انگلیسی داوطلبی که قصد ادامه تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی زبان دارند می سنجند. اما در آزمون نوع دوم معلومات داوطلبان را در سطحی وسیع تر و در بستری علمی-اجتماعی سنجیده می گردد.

2-آزمون MSRT

ام اس ار تی، همان آزمون MCHE  می باشد که در سه بخش شنیداری، درک مطلب، گرامر و ساختار برگزار می شود. این آزمون هر ماه برگزار می گردد و نتایج آن ظرف 3 تا 4 روز بعد  اعلام می شود.قابل ذکر است که این مدرک زبان برای دکتری، نمره منفی ندارد .

3-آزمون تولیمو

تولیمو توسط سازمان سنجش برگزار می شود و شامل دو بخش سوالات تشریحی و تستی می باشد. این آزمون نیز تقریبا هر ماه برگزار می گردد و نتایج آن 30 تا 40 روز بعد از آزمون اعلام می شود.

4-آزمون تافل

این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان می باشد که به صورت تافل کتبی ، تافل کامپیوتری و تافل اینترنتی برگزار می گردد. تافل شامل سه بخش شنیداری، ساختار و نگارش و درک مطلب است. مدرک آزمون تافل حداکثر تا دو سال اعتبار دارد .

5-آزمون ای پی تی

این آزمون مختص دانشجویان دانشگاه آزاد است که داوطلبان می توانند از طریق سایت دانشگاه آزاد ثبت نام و در این ازمون شرکت نمایند. لازم به ذکر است که اگر شما وقت کافی جهت آمادگی در این آزمون ها را ندارید، می توانید از طریق سایت محمود پیرهادی، مدرس و متخصص زبان انگلیسی اقدام به گرفتن مدرک زبان برای دکتری کنید. کتاب و جزوه های موجود می تواند شما را در پیشبرد اهدافتان یاری کند.

انتخاب درست آزمون

اگر شما قصد دارید که در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهید، مطمئنا آزمون ای پی تی برای شما گزینه اول است. زیرا این آزمون ماهی یکبار برگزار شده و داوطلبان می توانند شانس قبولی خود را در این آزمون تست کنند. همچنین اگر نگران قبولی هستید، مدرس زبان، محمود پیرهادی برای آسانی کار شما جزواتی تهیه نموده که می توانید با مطالعه آن در این آزمون قبول شوید.

کلام آخر

اگر به دنبال مدرک زبان برای دکتری هستید، می توانید از سایت ما دیدن کنید و از مطالب آموزنده جهت یادگیری زبان انگلیسی بهرمند شوید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست