در این مقاله قصد داریم به بررسی مهارت تست زنی در آزمون ها بپردازیم. نحوه طراحی سوالات همه آزمون ها به صورت تستی یا 4 گزینه ای می باشد که بسیاری از داوطلبان شرکت در این آزمون ها، به علت عدم آشنایی کافی با تاکتیک های کاربردی تست زنی، موفق به دریافت نتیجه مورد نظرشان در آزمون ها نمی شوند یا دائما با مشکل کمبود وقت درگیری دارند.

نمی توان گفت داوطلبانی که در امتحانات مستمر و پایانی مدرسه نمره قابل قبول و ممتازی دارند، عملکرد خوبی نیز در تمامی آزمون ها خواهند داشت. زیرا بین نحوه برخورد با سوالات تشریحی و تستی تفاوت زیادی وجود دارد و اهمیت آشنایی متقاضیان با تکنیک ها و روش های صحیح تست زنی را مشخص می کند.

افزایش مهارت تست زنی در آزمون

یکی از مهم ترین نتایج نداشتن اطلاعات کافی در خصوص سوالات 4 گزینه ای برای داوطلبان تمامی آزمون ها، گیج شدن در حین آزمون و افتادن در دام استرس می باشد که تاثیر منفی و قابل توجهی بر روی عملکرد متقاضیان می گذارد. داوطلبان با کسب آگاهی، به کنترل اضطرابشان و حفظ آمادگی قادر خواهند بود که در ادامه برخی از مهم‌ترین تکنیک های پاسخ به تست های آزمون را برای شما ارائه نموده ایم.

مهارت تست زنی در آزمون

نکاتی جهت افزایش مهارت تست زنی

  • برنامه ریزی درسی و همچنین تمرین تست زنی باید به تقویت نقاط قوت و بهبود نقاط ضعف متقاضی بی‌انجامد.
  • مدیریت زمان می تواند تاثیر زیادی بر نمره قابل قبولی هر داوطلب داشته باشد اما دقت کنید که مهم ترین هدف مدیریت زمان، یعنی پاسخگویی صحیح به بیشترین تعداد سوال در کمترین زمان ممکن است!
  • پرسش ها را به صورت روزنامه وار مطالعه کنید و ابتدا سوالات آسان را پاسخ بدهید

تمرین تست زنی

برای تهیه‌ تست‌های اولین آزمون تان میتوانید از تست‌های نکته‌دار، اشتباه پاسخ داده شده و همیچنین تست های نزده‌ خودتان که در تست‌های آموزشی علامت‌دار کردید استفاده نمایید؛ بهتراست این تست ها رو چندین و چند بار مورد بررسی قرار بدهید تا تمامی زوایای اون تست رو بررسی کرده باشید. هنر آزمون دادن را در زمان برگزاری آزمون رعایت کنید. تمرین زیاد می تواند مهارت تست زنی در آزمون را افزایش دهد.

بررسی تست ها قبل از آزمون

بررسی تست‌های آزمونی قبل از شرکت در آزمون های آزمایشی میتواند نتیجه فوق العاده ای برای شما در پی داشته باشد. این کار باعث می شود که قبل از شرکت در آزمون آزمایشی  بتوانید فضای این آزمون رو برای خودتان تجسم کنید. برگزاری آزمون ارزیابی جزو برنامه‌ی هفتگی شما است پس باید جای مشخصی برای آن در برنامه ریزی تان داشته باشید.

منابع تمرین تست زنی

چنان‌ چه تعداد تست‌های علامت‌ دار کافی نبود، میتوانید از کتاب آزمون‌های کمک آموزشی استفاده کنید. محمود پیرهادی مدرس زبان انگلیسی برای آزمون های زبان جزوه هایی را تهیه کرده است که با مطالعه آن می توانید در آزمون های زبان موفق عمل کنید.

کلام آخر

برای افزایش مهارت تست زنی در آزمون، شما باید از جزوه و کتاب های درستی استفاده کنید. همچنین دانستن تکنیک های تست زنی هم می تواند کمک زیادی به شما کند. برای تهیه این جزوه ها و کتاب های کمکی می توانید به سایت محمود پیرهادی مراجعه کنید.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست