آموزش لغات انگلیسی  با متد ریشه شناسی زبان انگلیسی یکی از بهترین و کاربردی ترین ها در زمینه آموزش است که در دانشگاه ها ومحافل علمی تدریس می شود. کسانی که می خواهند سطح لغات خود را تا حد قابل قبولی افزایش دهند، از روش ریشه شناسی لغات زبان انگلیسی استفاده می کنند. ریشه شناسی برای تمامی علاقمندان به زبان انگلیسی مفید است و محدود به افراد خاص یا سن مشخصی نمی باشد؛ حتی یک زبان آموز از مقطع دبیرستان نیز می تواند ریشه شناسی زبان انگلیسی را به طور حرفه ای یاد بگیرد. اما کاربرد ریشه شناسی برای مترجمان و افرادی که در حال یادگیری فن ترجمه هستند، بسیار زیاد است.

اصل ریشه کلمه ها در زبان انگلیسی به چه چیزی برمیگردد ؟

همان ‌طور که اصالت بسیاری از مردم آمریکا به سایر کشورها برمی‌گردد، ریشه شناسی لغات انگلیسی هم به سایر زبان‌ها مرتبط می شود. به این معنی که در طول قرن های گذشته اکثر کلمات انگلیسی از سایر زبان ها گرفته شده‌اند، و زبان انگلیسی تا حدود زیادی از ریشه کلماتی که متعلق به سایر فرهنگ‌ها بوده، ساخته شده است.

ریشه های یونانی و لاتین دو تا از مهم‌ ترین گروه های ریشه‌ هایی هستند که باید یاد گرفت. چون تعداد زیادی کلمه انگلیسی بر پایه زبان لاتین و یونانی ساخته شده‌اند. برای مثال کلمات manual و همچنین  manufacture هر دو از ریشه لاتین man است که به معنی سخت (hard) می باشد. کلمات anonymous و synonym هر 2 از ریشه یونانی (nom) یا (nym) به‌ معنای اسمname هستند.

ریشه شناسی زبان انگلیسی

ریشه شناسی خود را قوی کنید تا بهتر زبان یاد بگیرید!

نیازی به گفتن نیست که هر چقدر ریشه‌ شناسی کلمات در زبان انگلیسی شما قوی ‌تر باشد، دایره لغات (vocabulary) گسترده‌ ترو قوی تری خواهید داشت. وقتی کلمات ناآشنا را به بخش‌های سازنده تقسیم می‌کنید، این احتمال بیشتر می شود که بتوانید ریشه‌های آن کلمات را تشخیص دهید و درنتیجه دقیق تر معنی را بفهمید. همچنین فهم بهتری نسبت به کلماتی که قبلًا معنی آن‌ها را می دانستید، خواهید داشت.

کاربرد روش ریشه شناسی زبان انگلیسی برای مترجمان

یکی از نیازهای مترجمان، یادگیری ریشه شناسی لغت است. به این دلیل که علم ریشه شناسی کمک می کند که تبدیل واژگان به زبان مورد نظر و ترجمه بهتر و مناسب از زبان مبدا به مقصد، زیبا و روان تر صورت گیرد. یکی دیگر از مشکلات یادگیری لغات چند معنی بودن برخی از کلمات می باشد؛ یعنی یک لغت دارای چند معنی است که در ریشه شناسی با تمامی معنا و کاربرد واژگان آشنا خواهید شد.

کلام آخر

ریشه شناسی زبان انگلیسی یکی از مدرن ترین و بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است که شما می توانید در هر سطح و سنی از این طریق آموزش بهره مند شوید. محمود پیرهادی مدرس حرفه ای زبان، در زمینه ریشه شناسی کلمات انگلیسی کتابی گردآوری کرده است که شما با مطالعه این کتاب می توانید زبان را به راحتی و با قدر زیادی یاد بگیرید. برای تهیه این کتاب از سایت محمود پیرهادی کلیک کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست