English Proficiency Test که به صورت خلاصه EPT خوانده می شود، آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد است و با هدف ارزیابی مهارت زبان انگلیسی داوطلبان برگزار می شود. آزمون ept تقریباً هرچهل و پنج روز یک بار برگزار می گردد و به طور متوسط در یک سال ده بار تکرار می باشد. آزمون EPT دانشگاه آزاد شامل صد سوال است که سی سوال به درک مطلب، سی و پنج سوال به لغات و سی و پنج سوال به گرامر اختصاص دارد و در محاسبه نمره، سوالات نمره منفی در نظر گرفته نمی شود. بسیاری از داوطلبانی که قصد گرفتن مدرک آزمون ای پی تی را دارند اصولا با این پرسش مواجه می باشند که برای ثبت نام باید دارای چه شرایطی باشند؟ برای اطلاع از قوانین آزمون ept با ما همراه شوید.

مزایای آزمون ای پی تی

نکته قابل توجه در مورد آزمون ept این است که نسبت به سایر آزمون های زبان انگلیسی، بسیار ساده و آسان تر بوده و حتی ساختار آن نیز متفاوت می باشد. با این حال، اگر داوطلبی نتواند نمره قبولی در این آزمون را کسب کند، قادر به دفاع از رساله خود نخواهد بود. البته برای داوطلبین امکان شرکت در این آزمون که تقریبا هر 45 روز یکبار برگزار می گردد، وجود دارد و همین امر را می توان یک فرصت عالی برای متقاضیان دانست.

نمره قبولی در آزمون EPT چند است؟

حال این سوال مطرح می گردد که حداقل نمره قبولی آزمون ept چقدر می باشد؟ نمره کل این آزمون در مجموع 100 است. دانشگاه آزاد در بخشنامه خود ذکر نموده که اگر متقاضی موفق به اخذ نمره (50) گردد، مورد پذیرش محسوب می شود و مدرک او معتبر است.

مهارت تست زنی در آزمون

قوانین آزمون ept

اما از آنجا برخی از متقاضیان خواستار اعمال تغییر در نمره قبولی در آزمون EPT بودند که تبصره ای با عنوان قبول مشروط را در نظر گرفتند. منظور از قبول مشروط این می باشد که اگر داوطلب در کارنامه قبولی در آزمون خود، 80% نمره مجاز را کسب کرده باشد، به شرطی که در زمان اخذ و ثبت رساله در یکی از دوره های زبان شرکت کند، مدرک او پذیرفته خواهد شد.

البته دوره مذکور باید مورد تایید دانشگاه آزاد باشد، در غیر این صورت در نیم سال بعد امکان ثبت نام رساله نمی باشد و برای او مرخصی به همراه محاسبه آن در سنوات در نظر گرفته می شود که از قوانین آزمون ept است.

دانشجویان شاهد و ایثارگر

دانشگاه آزاد برای دانشجویانی که بخشی از خانواده شهدا و ایثارگر محسوب می شوند، در میزان نمره قبولی در آزمون EPT اسثتناعاتی درنظر گرفته است. در این طرح، اگر دانشجویان شاهد و ایثارگر در کارنامه قبولی آزمون ای پی تی خود ، نمره 40 را دریافت کنند، مدرک آن ها معتبر است. به این معنی که برای آن ها 10 نمره کمتر از دانشجویان عادی ارفاق در نظر گرفته اند.

کلام آخر

برای قبولی همراه با اطلاع از قوانین آزمون ept  می توانید از طریق سایت، جزوه های مربوط به این آزمون را تهیه نمایید تا پیشبرد شما را در قبولی این مرحله تضمین کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست